Computex 2010 – Arctic Cooling prezinta Accelero XTREME Plus
Gandit cu seria GTX4XX de la NVIDIA in cap Accelero XTREME Plus, cel mai nou cooler VGA de la Arctic Cooling, este optimizat pentru a disipa o caldura foarte mare. In acest scop este echipat cu 3 ventilatoare, 5 heatpipe-uri, baza solida din cupru precum si o suprafata generoasa de disipare (aluminiu).
.
.
Cum am observat si in cadrul CeBIT, Arctic Cooling a intrat si pe piata dispozitivelor audio dupa cum puteti observa de asemenea si in pozele ce urmeaza. Nu putem sa ne pronuntam referitor la calitatea acestora pentru ca nu am testat asa ceva dar totusi parerea mea e ca Arctic Cooling ar trebuie sa se limiteze la ceea ce fac bine, si anume …. cooling.
.
Comentarii









Bun, si pe cand va fi disponibil accelero extreme plus pentru fermi? Au trecut deja 2 luni de la articolul vostru si implicit prezentarea de la computex. Pe cand naiba intra in retail odata?
Este aici, pe masa de teste deja 🙂
UUUUUU! Kinky 😛 Pe cand review? Sincer mor de nerabdare sa vad. Eu cred ca Accelero xtreme e singura solutie de racire pe aer in stare sa imblanzeasca bestia fermi.
Deci, pe cand review pe site????
Pingback: Computex 2010 – Arctic Cooling prezinta Accelero XTREME Plus
Pingback: Asus GTX 480, 1536MB GDDR5, 384 bits
Cele mai recente stiri
Computex 2026 – Thermal Grizzly
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Implementari NVIDIA RTX Spark
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – GIGABYTE – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – G.Skill
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – MSI – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Seasonic
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Noctua
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – ASRock – Surse, AIO-uri si monitoare
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – NVIDIA
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – be quiet! – Surse si racire
Scris in 13 June, 2026.
Syndication
Viziteaza-ne pe Facebook
Urmareste-ne pe Twitter
Vezi ce facem pe YouTube