6 comentarii la: Gigabyte GTX 550 TI OC- Studiu de overclocking
Scarfy a scris pe:
Sincer nu ma asteptam sa fie chiar asa o mare dezamagire placa 🙁
Daniel a scris pe:
Sunt intr-un total deacord cu Scarfy, nvidia cel putin pe mine m-a dezamagit putin…
ionut a scris pe:
Placa ar fi interesanta totusi si chiar ma gandeam sa ma indrept catre una ca asta, la ce jocuri joc eu e mai mult decat suficient. Problema ar fi ca este cam exagerat de scumpa fata de ce stie sa faca. Cu 650lei cred ca pot lua ceva de la AMD mult mai performant, chiar si de la nVidia.
Felicitari pt teste!!
georgia a scris pe:
Intr-un fel ma bucur cand nVidia da buleala, desi am placa nvidia in calculator.
De ce ? Mai mult market share pentru AMD pe partea video conteaza pentru supravietuirea lor…tinand cont ca pe partea de procesoare Intel ii toaca grav.
poparamiro Post author a scris pe:
Intr-adevar, placa e prea scumpa pentru ce ofera.
@ Georgia
Tare asta cu “buleala”, o sa vezi ca acest atribut e comun seriei impare Nvidia – 550/570/590, este foarte posibil ca echipa principala Nvidia sa fi fost plecata in concediu.
Sincer nu ma asteptam sa fie chiar asa o mare dezamagire placa 🙁
Sunt intr-un total deacord cu Scarfy, nvidia cel putin pe mine m-a dezamagit putin…
Placa ar fi interesanta totusi si chiar ma gandeam sa ma indrept catre una ca asta, la ce jocuri joc eu e mai mult decat suficient. Problema ar fi ca este cam exagerat de scumpa fata de ce stie sa faca. Cu 650lei cred ca pot lua ceva de la AMD mult mai performant, chiar si de la nVidia.
Felicitari pt teste!!
Intr-un fel ma bucur cand nVidia da buleala, desi am placa nvidia in calculator.
De ce ? Mai mult market share pentru AMD pe partea video conteaza pentru supravietuirea lor…tinand cont ca pe partea de procesoare Intel ii toaca grav.
Intr-adevar, placa e prea scumpa pentru ce ofera.
@ Georgia
Tare asta cu “buleala”, o sa vezi ca acest atribut e comun seriei impare Nvidia – 550/570/590, este foarte posibil ca echipa principala Nvidia sa fi fost plecata in concediu.
Chiar ca este dezamagitor. Nu ma asteptam sa fie atat de scumpa. Nu merita.
Pingback: HD 6770 vs GTX 550 Ti - My Garage
Cele mai recente stiri
Computex 2026 – Thermal Grizzly
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Implementari NVIDIA RTX Spark
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – GIGABYTE – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – G.Skill
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – MSI – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Seasonic
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Noctua
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – ASRock – Surse, AIO-uri si monitoare
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – NVIDIA
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – be quiet! – Surse si racire
Scris in 13 June, 2026.
Syndication
Viziteaza-ne pe Facebook
Urmareste-ne pe Twitter
Vezi ce facem pe YouTube