GOOC 2009 – Finala Europeana – Praga 16-18 Aprilie
Overclockers… Let the games begin!!!
Dupa introducerea oficiala, am trecut cu totii la treburi mai serioase. Placile de baza si placile video trebuiau izolate, respectiv modificate, tuburile de azot trebuia montate pe acestea, componentele trebuiau testate, timpul era scurt si toti eram foarte ocupati. A fost o placere sa intalnim din nou oameni talentati, fiecare avand propria metodologie de lucru si de testare. Pentru o zi, crema overclocking-ului european a impins platformele dincolo de limita in cadrul aceluiasi eveniment, in aceeasi camera. O astfel de experienta poate fi cu greu descrisa in cuvinte, sentimentul pe care il ai atunci cand lucrezi intr-o asemenea companie fiind absolut inaltator.
Belgia – Pt1t si Massman
Cehia – Wlk si OBR
Elvetia – Besi si splmann
Franta – JMAX_OC si DAMI1STM
Grecia – Hipro5 si GPRHellas
Italia – Delex si GiaXi
Marea Britanie – Midland Computer
Comentarii













am citit editorialul tau. voi, cei care ati participat la concurs…sunteti atipici. cand am citit ca ati iesit la bere cu concurenta, m-am gandit ca iese cu bataie. ca le transmiteti din partea tuturor romanilor solidari cu vadim si becali un elegant spit in tibie sau un stramosesc baltag dupa ceafa. si nu in ultimul rand, un amanunt v-a scapat. chiar puteati sa fiti fericitii castigatori. pai…fetiscanele alea care serveau bere n-au avut parte de o tranta strasnica, romaneasca??? adica, minunatul concurs de overclocking putea fi continuat sus, in camera/camere. diferenta era ca trebuia sa incalziti componentele, nu sa le raciti. in loc de azot, foloseati whisky. si chiar ieseati pe primul loc. lasand gluma la o parte, felicitari pt. participare, am vazut ca nu conteaza asa mult clasamanetul.
E….noi ne-am bucurat sa ne intalnim cu altii ca noi de prin alte parti, asta este mai important decat cine iese pe primul loc. Cat despre fetiscane, suntem cuminti domle…suntem cuminti 🙂
Va felicitam si noi, desi cu intarziere… Este un rezultat meritat si data viitore o sa fie mai bine! Toate cele bune de la Predeal.
Sa speram, sa speram. 😀
Pingback: GOOC 2009 - Finala Europeana - Praga 16-18 Aprilie | RO Braincell.ro - Information HQ
Pingback: GOOC 2009 - Prague - European Finals - VR-Zone IT & Lifestyle Forum!
Cele mai recente stiri
Computex 2026 – Thermal Grizzly
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Implementari NVIDIA RTX Spark
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – GIGABYTE – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – G.Skill
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – MSI – Componente
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Seasonic
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – Noctua
Scris in 14 June, 2026.
Computex 2026 – ASRock – Surse, AIO-uri si monitoare
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – NVIDIA
Scris in 13 June, 2026.
Computex 2026 – be quiet! – Surse si racire
Scris in 13 June, 2026.
Syndication
Viziteaza-ne pe Facebook
Urmareste-ne pe Twitter
Vezi ce facem pe YouTube